עוד לא נתקלנו באף אדם שלא נהנה מנסיעה ליעדים מפנקים בתוך הארץ או בחו"ל.

 

אף על פי שנסיעות הן דבר אהוד על פי רוב, כאב הראש שכרוך בהן לעיתים יכול לפגום בחוויה.

 

אנו ב-CarryOnline שואפים לעזור לכולם להינות אפילו יותר מרגעי הנופש, כי בינינו – כמה כבר זוכים לכאלה? לכן, הכנו עבורכם מדריך קצר אך מקיף לנסיעה שקטה, חלקה ונעימה:

 

 

קודם כל דרכון

 

מנסיונם האישי של חברי המערכת, להגיע לשדה תעופה עם דרכון שפג תוקפו זו חוויה שמומלץ לא לחוות. אמנם יש לכך פיתרון, אך הוא יעלה לכם הרבה – יש בנתב"ג דלפק של משרד הפנים למקרים דחופים הגובה מחירים מופקעים במיוחד עבור הארכת תוקף דרכון. בנוסף, לא ניתן להנפיק שם דרכון חדש במידה והגעתם בלי דרכון כלל.

 

דרכון מוסיף המון!

 

אנו ממליצים לבדוק היטב מהו תאריך פקיעת תוקף הדרכון שבוע לפחות לפני הנסיעה, ולקחת בחשבון שחידוש \ הנפקה של דרכון הוא תהליך האורך כמה ימים, וכמו שכולם יודעים – אין לסמוך על זריזותם של משרדים ממשלתיים. בקרו באתר משרד הפנים להנחיות מפורטות.

 

 

אנו ממליצים לצלם את הדרכון לפני הנסיעה ולשמור היטב על התמונה בטלפון הנייד, בטאבלט או במזוודה. במקרה של אובדן או גנבה של הדרכון בעת השהייה בחו"ל, לא עלינו, עליכם לפנות לנציגות ישראל במקום ולהצהיר על אובדן הדרכון. על מנת לייעל את התהליך הזה, שימושי להיעזר בתצלום של הדרכון. בקרו באתר משרד החוץ למידע נוסף.

 

 

אריזה משפחתית

 

לפני שתארזו את כל ארון הבגדים לנסיעה של 3 ימים לרודוס, שימו לב לכמה דברים קריטיים:

 

 

אין צורך להיסחב עם דברים כבדים ולא נחוצים, או עם המון פריטים מאותו סוג; תחשבו על כך שעבור כל פריט מיותר, יורד לכם מקום במזוודה לקניות שתבצעו בטיול.

 

 

מגבלות על משקל הכבודה ועל גודל המזוודה קיימות בכל חברות התעופה, אך לכל אחת מהן יש מדיניות שונה בנושא. בדרך כלל, מותרת מזוודה אחת או תיק עד משקל של 20-23 ק"ג, ומזוודת עליה למטוס (כבודת יד) עד משקל של 8 ק"ג. כדי להימנע מאי-נעימויות יקרות (חריגה מהמשקל המותר תעלה לכם עשרות דולרים לרוב), אנו ממליצים לארוז ע"פ רשימה מתומצתת שהכנתם מבעוד מועד כדי לא להתבלבל ברגע האמת.

 

 

למזוודות קשיחות יש יתרונות מסויימים על פני מזוודות בד רכות – הן אמינות, עמידות ומבטיחות לשמור על תוכן המזוודה במקומו. עם זאת, מזוודות בד משאירות מקום רב יותר לתמרון, משום שהן לרוב אלסטיות יותר ומאפשרות “דחיסה” של פריטים נוספים, שלא היו נכנסים למזוודה קשיחה.

 

 סט 3 מזוודות במבצע מבית המותג Delsey, דגם U-Lite Classic

 

כדי למנוע אבידות טראגיות, חשוב מאוד לציין את פרטיכם האישיים המלאים (כתובת עדכנית, מספר טלפון זמין וכו’) על גבי המזוודה. רצוי מאוד לציין את פרטי הזיהוי גם בפנים המזוודה, משום שתגיות חיצוניות עלולות להיתלש. ניתן להשיג תגי מזוודה בדלפק הרישום לטיסה, אם נזכרתם לעשות זאת ברגע האחרון. מומלץ לסמן את המזוודות בסימן מיוחד כדי להקל על זיהויין בין שלל המזוודות במסוע.

 

 

במידה ואתם זקוקים ליותר ממזוודה אחת, אנו ממליצים לרכוש סט מזוודות וכך להוסיף ולהקל על זיהוי המזוודה. הצטיידות במזוודה איכותית חדשה לפני הנסיעה תעזור להבטיח שכבודתכם תישאר במקומה לכל אורך הטיסה ולא תיטלטל מצד לצד, וכך יקטן גם הסיכון לאבידות.

 

 

עדיף מוקדם על מאוחר

 

אחד הדברים הכי בסיסיים וחשובים לנסיעה חלקה הוא תכנון הזמן בצורה מוצלחת. לפני שיצאתם לשדה התעופה, וודאו שאתם יודעים מה שעת ההמראה שלכם על מנת לא להגיע באיחור לשדה כששער ההמראה כבר סגור.

 

 

בנוסף, יש לקחת בחשבון את העובדה שבישראל יש שדה תעופה מרכזי אחד, אך בחו"ל המצב שונה לגמרי לעתים קרובות ולערים רבות יש יותר משדה תעופה אחד. לכן, חשוב מאוד לבדוק היטב לאיזה שדה תעופה עליכם להגיע וכך להימנע מאי-נעימויות.

 

 

לקראת הטיסה הביתה מערים גדולות בחו"ל, אנו ממליצים לחשב את הזמן הדרוש לנסיעה לנמל התעופה בנדיבות ובצורה מחמירה. כבר קרו מקרים מעולם וטיסות רבות הוחמצו בזמן שהנוסעים המתינו בפקקים בלתי נגמרים. אם המקום ידוע לשמצה בכבישיו הפקוקים, אנו ממליצים לשקול לקחת רכבת, אוטובוס או מונית.

 

 

ארזתם לבד?

 

לשמחתנו, כלל הנוסעים מחוייבים לעבור בדיקה ביטחונית יסודית לפני העלייה למטוס. בידוק בטחוני הוא אולי החלק המייגע ביותר בנסיעה, אך הוא הכרחי ביותר. בבדיקה הביטחונית תידרשו להציג את הדרכון ואת כרטיס הטיסה שלכם, ולענות על מספר שאלות בנוגע לאריזת המזוודה. בתום הבדיקה, בדומה לבדיקת שיניים, כל אחת מהמזוודות תקבל מדבקה משלה (חשוב לוודא שלכל מזוודה יש מדבקה – מזוודה ללא מדבקה לא תעלה למטוס), ויפנו אתכם לדלפקי הרישום לטיסה.

 

בידוק בטחוני 

 

למרבה הצער, לעיתים קרובות (מאוד) תהליכי השיקוף והבידוק לוקחים זמן רב. ככל שתקדימו לעבור את הבדיקות הביטחוניות ואת הרישום לטיסה, כך תוכלו להסתלבט בדיוטי פרי ולנשנש איזה כריך או שניים לפני העלייה למטוס. אנו ממליצים להגיע לשדה התעופה 3 שעות לפחות לפני הטיסה, כי תמיד עדיף להיות בעודף זמן מאשר בלחץ היסטרי.

 

 

טיסה נעימה!

 

לאחר שווידאתם שהדרכון שלכם בתוקף, שארזתם את המזוודה שלכם ללא רבב, ושעברתם את הבידוק הבטחוני, כל שנותר לכם הוא להינות מנסיעה חלקה ושקטה. רק לא לשכוח לצלם תמונות למזכרת :)

 

טיסה נעימה!